Temel Haklar Sektör Koordinasyonunun Güçlendirilmesi Projesi Kapanış Etkinliği – 10 Mayıs 2024

Temel Haklar Sektör Koordinasyonunun Güçlendirilmesi Projesi kapanış etkinliği, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın ev sahipliğinde, 10 Mayıs 2024 günü CSO Ada Ankara’da gerçekleşti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın yanı sıra Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’un da katıldığı kapanış etkinliği, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) Temel Haklar Alt Alanında lider kurum görevini yürüten AB Başkanlığı, AB Türkiye Delegasyonu, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası kuruluşların temsilcilerini bir araya getirdi.

Proje sonuçlarının paylaşıldığı etkinlikte aynı zamanda AB Başkanlığı moderatörlüğünde “Temel Haklar Sektör Koordinasyonun Güçlendirilmesine Yönelik Öncelik Alanları ve Sürdürülebilirlik Önerileri” konulu bir panel de gerçekleştirildi.

Kapanış konuşmalarının ardından gerçekleşen resepsiyon sonrası konuklar AB İletişim Stratejisi kapsamında Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) işbirliğinde düzenlenen Avrupa Günü Konserine katıldı.